Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju - pohodička, pohoda

Na každou sobotu se těším. Hlavním důvodem je to, že nemusím do práce, jak jinak a navíc si můžu užívat krásné ráno, kdy nic nemusím. Dne jsem se těšila dvojnásob. Moje milovaná dceruška je na prázdninách u babičky a tak mám ráno jen sama pro sebe.

Nejprve jsem si udělala kafíčko. Jsem závislá jen na kávě, čokoládě a knihách. Dnes jsem v rámci projektu - udělej něco pro svou postavu - vypustila čokoládu, ale kafe ráno vypustit nechci. Nedávno jsem si začala dělat french press. Koupila jsem si vynikající kávu s příchutí a vůní belgických pralinek (přece jen ta čokoláda), a koupila si přístroj na french press. A jsem naprosto spokojená.


French press si dělám asi týden. Koupila jsem si ho na stránkách www.cerstvakava.cz . Dokonce jsem nemusela ani platit poštovné, mají plno zásilkoven, kde se dá zboží pohodlně vyzvednout. Měla jsem trochu problém s minutkou. Já ji vůbec nepoužívám a tak jsem nevěděla jak na ní nastavit čas. Většinou mi minutku nastavil přítel, jenže dnes není doma. Asi bych si poradila, přece jenom jsem technik :-), ale minutka byla přednastavená přímo pro mě. Přítel je v práci, ale přesto na mě myslel a čas mi nastavil. Moc děkuji.Jako snídani jsem si udělala bílý jogurt s mixitkami, které jsem si sama namíchala (bohužel mi došly,  :-( aspoň si můžu namíchat nové :-)  ) a nekterinkou. Mňam.


Ještě jsem si vyzvedla ze schránky noviny a sobotní pohodička může začít. 


A co vy, jak se máte v sobotu? 


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…